یکشنبه 14 شهریور 1395  09:54 ق.ظ

مواردی که قبل از خرید بلیط هواپیما حتمن باید آن‌ها را بدانیم

زمانی‌که قیمت بنزین بالا رفت و خطوط هوایی هم، متحمل هزینه‌های سنگینی در فروش بلیط هواپیما و جذب مسافران و برپایی سفرهای هوایی شدند، قیمت بلیط هواپیما هم افزایش پیدا کرد. منطقی است! چرا؟ خب آدمیزاد که نمی‌تواند برای سفرهای بین قاره‌ای، آن هم در تعطیلاتی شش روزه، سوار اتومبیل شخصی‌اش بشود و از قاره‌ای به قاره‌ی دیگر یا از کشوری به کشور دیگری سفر کند! این‌جور وقت‌ها، تنها کاری که می‌شود کرد این است که تمام این مسیر را پرواز کرد و برای این کار هم، باید بلیط هواپیما خرید! خوشبختانه، بازار خرید و فروش بلیط هواپیما، آن‌قدرها هم سیاه و پر از قیمت‌های فضایی نیست و همیشه روش‌هایی هست که با بکارگیری آن‌ها، می‌توانید از پرداخت هزینه‌های اضافی در خرید بلیط هواپیما، استفاده کنید.

  1. در روزهای کم طرفدار پرواز کنید

بگذارید همین اول یک چیزی را به‌تان بگویم و آن هم این است که خرید بلیط هواپیما در روزهایی از هفته که چندان محبوبیتی روی تقویم ندارند، از سایر روزها، به نسبت راحت‌تر و بهتر است. روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و شنبه در پروازهای بین‌المللی، از سایر روزها خلوت‌تر و آرام‌تر هستند. این روزها، از آن روزهایی‌اند که حتی می‌شود پایین‌ترین قیمت بلیط هواپیما را در ساعت‌های آغازین روز و صبحِ زود، پیدا کرد. دلیل‌اش هم این است که بیش‌تر افراد ترجیح می‌دهند که صبح را حسابی بخوابند و بعدازظهر یا شب را برای ساعت بلیط هواپیمای‌شان انتخاب کنند و صبح‌های زود، آنقدرها طرفدار ندارد.

یکی دیگر از فواید خرید بلیط هواپیما‌یی که ساعت پرواز آن، صبحِ زود و قبل از طلوع آفتاب باشد، این است که شما با انتخاب چنین پروازهایی، از اینکه گیر تاخیرهایی به دلیل مشکلات فنی و یا موارد مشابه بیفتید، کاملن در امان خواهید بود و این یک قانون نانوشته است که اگر بدانیداش، نیمی از مشکلات‌تان هم حل خواهد شد! فقط کافی است کمی سحرخیز باشید.

online-flight

  1. صندلی‌تان را بعدن انتخاب کنید

بعضی از خطوط هوایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که صندلی‌تان را در زمانی‌که بلیط هواپیما را به‌صورت آنلاین رزرو می‌کنید، انتخاب کرده و حتی در مورد قیمت آن هم، تصمیم‌گیری کنید. البته، چنین موضوعی بسته به این است که شما چقدر زود توانسته‌اید به فرودگاه برسید! اگر زودتر از بقیه‌ی مسافرها در فرودگاه حاضر باشید و بلیط هواپیما به دست، برای انتخاب صندلی اقدام کنید، احتمال زیادی دارد که بتوانید صندلی‌های بهتری برای نشستن در هواپیما و سفر کردن‌تان انتخاب کنید. چرا؟ توضیح‌اش ساده است!

گاهی بعضی از بهترین صندلی‌ها، تا روزِ پرواز به کسی فروخته نمی‌شوند و دلیل‌اش هم این است که این صندلی‌ها را برای کسانی کنار می‌گذارند که حاضر باشند مبلغ بیش‌تری در زمان خرید بلیط هواپیما، بابت‌شان بپردازند. بد نیست بدانید که چنین مبلغ اضافه‌ای، مربوط به زمانی است که هنوز زمان قابل توجهی تا پرواز مانده باشد و وقتی‌که تنها ساعتی به پرواز مانده و صندلی‌های خوب هم خالی هستند، شما شانس این را خواهید داشت که سفرتان را بر روی یکی از این صندلی‌های «خوب» سپری کنید و از طرفی هم، بلیط هواپیما را زودتر تهیه کرده باشید. یک بازیِ بُرد – بُرد است دیگر!

  1. مراقب سفر کردن در تعطیلات باشید

چه کسی است که اهل سفر هوایی باشد و این را نداند که بلیط هواپیما در تابستان، از هر زمان دیگری گران‌تر است؟ اگرچه، روزهای دیگر تقویم از لحاظ مالی ممکن است بیش‌تر به نفع‌تان تمام شود اما، روزهایی که دور و بر تعطیلات نشسته‌اند هم، کم از خودِ تعطیلات ندارند و خرید بلیط هواپیما در آن روزها هم، چندان توصیه نمی‌شود. اگر چاره‌ای جز سفر در عید نوروز یا کریسمس ندارید و باید هرطور شده برای این روزها بلیط هواپیما تهیه کنید، حسابی پس‌انداز کنید و خودتان را برای خرج‌های زیاد آماده کنید که روزهای بی‌پولیِ پس از خرید بلیط هواپیما در تعطیلات بزرگ، گریبان‌تان را خواهد گرفت!

اما اگر هم آن‌قدرها عجله ندارید، بهتر است تعطیلات خاص را برای تفریحات دیگرتان کنار بگذارید و از زمان‌های بهتر دیگری برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت رفتن، استفاده کنید. باور کنید، سفر کردن در فصل‌ها و وقت‌های دیگر هم، جذابیت‌های مخصوص به خودش را دارد و از طرفی، در هزینه‌های شما برای خرید بلیط هواپیما هم صرفه‌جویی خواهد کرد.

  1. تا لحظه‌ی آخر برای رزرو بلیط هواپیما معطل نکنید

بسیاری از مسافران در فرآیند خرید بلیط هواپیما، نکات زیادی از دست‌شان در می‌رود. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد زمان‌بندی خرید بلیط هواپیما است. اغلب مسافران به این نکته توجه نمی‌کنند که زمانی طلایی برای رزرو بلیط هواپیما وجود دارد که اگر در همان زمان اقدام به خرید بلیط کنند، می‌توانند با بهترین قیمت، خریدشان را انجام بدهند.

گاهی این‌که بسیار زودتر یا بسیار دیرتر از زمان حرکت‌تان بلیط هواپیما بخرید، شما را با قیمت‌هایی فضایی مواجه می‌کند که اگر زمان دیگری را برای خریدِ همان بلیط انتخاب می‌کردید، با نصف آن مواجه می‌شدید. پس بهتر است میانه‌رو باشید تا در نتیجه بتوانید با بهترین قیمت، بلیط هواپیما بخرید. اگر از ما بخواهید، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما‌ی خارجی، بین سه ماه تا شش هفته از زمانی است که قصد دارید حرکت کنید. در چنین زمان‌بندی‌ای، بی‌برو برگرد، می‌توانید به بهترین شکل بلیط هواپیما را تهیه کنید و خیال‌تان هم بابت همه چیز راحت باشد.

10-Mistakes-You-Make-When-Booking-Flight-Tickets

  1. حتمن لازم نیست صندلی‌تان را تغییر بدهید!

بعضی وقت‌ها، بعد از خریدن بلیط هواپیما، شما این امکان را خواهید داشت که جای‌تان را تغییر بدهید، به این‌صورت که اگر جای بهتری خالی مانده باشد، شما بتوانید روی آن صندلی بنشینید و مثلن به تماشای ابرها بنشینید و یا صداهای کمتری را تحمل کنید. اما باید حواس‌تان باشد که چنین امکانی در بیش‌تر موارد، مجانی در اختیار شما گذاشته نمی‌شود و زمانی‌که شما صندلی‌تان را تغییر می‌دهید، باید مبلغ زیادی هم بپردازید.

اگر چنین تغییر مکانی شما را از یک کلاس، به طرف کلاس دیگری ببرد و ناگهان جای شما را با یک صندلی در بخش فرست‌کلاس عوض کنند، آن‌وقت از که قیمت بلیط هواپیما‌ی شما، چند برابر خواهد شد و یک‌جورهایی، انگار سر پرواز مجبور شده باشید، یک بلیط هواپیما را اضافی خریداری کنید، حسابی حال‌تان را خواهد گرفت. پس حسابی مراقب باشید.

  1. همیشه تنقلات خودتان را همراه داشته باشید

اگر پروازتان، از آن‌دسته پروازهای بین قاره‌ای و بین‌المللی نباشد و بلیط هواپیما را برای مقصدهای دیگری خریداری کرده باشید، بعید است که در طول پرواز، غذای مجانی در اختیارتان قرار بدهند. این‌طور وقت‌ها، خوردن کمی تنقلات کفایت می‌کند. درست است که شما می‌توانید در خودِ هواپیما و در طول پرواز، یک‌سری از خوردنی‌ها را بخرید، اما قیمت این محصولات، بین زمین و آسمان‌ها، آن‌قدرها معقول نبوده و یک‌جورهایی، خرید محصولی در فضا، قیمت‌هایی فضایی را دربرخواهد داشت.

همان‌طور که تا اینجا هم دست‌تان آمده، سفر هوایی، فقط در خریدن بلیط هواپیما خلاصه نمی‌شود، بلکه بلیط هواپیما، آنقدر حواشی و قِلِق دارد که اگر از آن‌ها خبردار نباشید، ممکن است دچار همچون اشتباهاتی هم بشوید. شاید به ذهن کسی که تا به حال تجربه‌ی سفر خارجی نداشته، نرسد که برای سفرش باید علاوه بر بلیط هواپیما و سایر ملزومات، اندکی تنقلات هم به همراه داشته باشد تا حتی از همین راهِ کوچک هم، کمی در خرج و مخارج‌اش صرفه‌جویی کند. شما می‌توانید میوه، کلوچه‌های خانه‌گی، شکلات و موادی از این دست را که جای کمی هم اشغال می‌کنند را با خودتان داشته باشید.

  1. بلیط هواپیما را ارزان بخرید

برای این کار، لازم نیست که حتمن آژانس هواپیمایی آشنا داشته باشید و یا اینکه، بلیط هواپیما را با تخفیف بخرید، بلکه فقط کافی است همان‌طور که در مورد شماره‌ی 4 گفته شد، زمان‌بندی صحیح داشته باشید و البته، نکته‌ی جدید دیگری که در اینجا می‌شود به آن اشاره کرد هم این است که، اگر اهل بلیط چارتر هستید، چارتر را در زمان درست‌اش بخرید!

بلیط هواپیما، از نوع چارترش، از آن‌جایی که قیمت چندان ثابتی ندارد، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای اهل ریسک باشد. بلیط هواپیما، خصوصن چارترهای لحظه‌ آخری، گاهی تا شصت درصد از قیمت بلیط سیستمی همان مسیر به فروش می‌رسند و چون هزینه‌ای که به خاطر پر نشدن پروازهای چارتری ایجاد می‌شود، بر گردن چارترکننده است، اغلب تورهای خارجی را می‌توانید در این زمان‌ها، با قیمت‌هایی باور نکردنی بخرید و از اینکه حتی کمتر از نصف قیمت بلیط هواپیما را پرداخت کرده‌اید، کلی هم ذوق کنید.

خرید بلیط چارتر


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 14 شهریور 1395
نظرات()   
   
viagra alternatief zonder voorschrift
یکشنبه 19 خرداد 1398 06:46 ب.ظ

With havin so much content do you ever run into any issues of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of unique content I've either authored myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the internet without my agreement. Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off? I'd truly appreciate it.
jocuri mario
پنجشنبه 10 اسفند 1396 08:45 ب.ظ
در این زمان به نظر می رسد که دروپال بهترین وبلاگ نویسی است
پلت فرم در حال حاضر وجود دارد. (از آنچه که خوانده ام) این چه چیزی است
شما در وبلاگ خود استفاده می کنید؟
cannabis
دوشنبه 30 بهمن 1396 11:44 ب.ظ
با تشکر برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را در مورد dabs.
با احترام
cam4 tokens hack generator tool v3.2 by codingevolution password
جمعه 27 بهمن 1396 07:12 ب.ظ
اگر میخواهید دانش خود را رشد دهید فقط از این وب سایت بازدید کنید و به روزرسانی شود
با آخرین شایعاتی که در اینجا منتشر شده است.
transformers earth wars cheats
جمعه 29 دی 1396 03:09 ق.ظ
من واقعا وبلاگ شما را دوست دارم.. رنگ دلخواه و موضوع. آیا این را ساختی؟
وب سایت خودتان لطفا به من امیدوار باشید
برای ایجاد وبلاگ من بسیار خودم و دوست دارم بدانم که کجا از این یا از چه چیزی گرفتی
تم نامیده می شود. به سلامتی!
cr hack
پنجشنبه 16 آذر 1396 11:45 ب.ظ
برادر من توصیه کرد که من این وبلاگ را دوست دارم. او بود
کاملا درست. این پست واقعا روزم را ساخت.
شما نمیتوانید تصور کنید که چقدر زمان صرف شده برای این اطلاعات صرف شده است. با تشکر!
imvu hack
پنجشنبه 16 آذر 1396 12:23 ق.ظ
سلام هر کس، در اینجا هر کسی این دانش را به اشتراک می گذارد، بنابراین
خوشحال هستم که این وبسایت را بخوانم، و من همواره به این وبلاگ مراجعه کردم.
Nintendo Switch
پنجشنبه 9 آذر 1396 11:38 ب.ظ
هی فقط می خواست به شما سرعتی سریع بدهد این
کلمات در مقاله شما به نظر می رسد از صفحه نمایش در اپرا اجرا می شود.
من مطمئن نیستم که آیا این یک مسئله قالببندی است و یا چیزی برای سازگاری با مرورگر وب است، اما
من تشخیص دادم که می خواهم پست بفرستم تا بفهمم نگاه سبک و طراحی
عالی است هر چند! امیدوارم مسئله حل شود
به زودی. خیلی ممنون
how much do std tests cost
پنجشنبه 18 آبان 1396 09:24 ب.ظ
من تمام ایده هایی را که برای پست خود ارائه کرده ام، در نظر می گیرم.
آنها بسیار متقاعد کننده هستند و قطعا می توانند کار کنند. با این وجود،
پست ها برای شروع بسیار سریع هستند. ممکن است لطفا آنها را گسترش دهید
کمی بعد از زمان؟ از پستتان ممنونم.
ask psychic question
شنبه 13 آبان 1396 11:15 ب.ظ
آیا تا به حال فکر کرده اید که کمی بیش از مقالات خود را دربر دارید؟
منظورم این است که آنچه شما میگویید بسیار بنیادین است.

با این حال تصور کنید اگر برخی از گرافیک ها و ویدیوهای عالی را برای ارسال پست های بیشتر، "پاپ" اضافه کنید، تصور کنید!
محتوای شما عالی است اما با عکس ها و کلیپ ها، این سایت مطمئنا می تواند باشد
یکی از بهترین ها در زمینه آن است. وبلاگ خوب!
best psychic medium reading
شنبه 13 آبان 1396 10:05 ب.ظ
با محتوای havin شما تا به حال اجرا می شود
هر گونه مسائل پلاژورژی یا نقض کپی رایت؟
وب سایت من دارای محتوای بسیار منحصر به فردی است که خودم یا برونسپاری ایجاد کرده ام
اما به نظر می رسد بسیاری از آن ظاهر آن را در سراسر وب بدون
توافق من آیا شما می دانید هر روش برای کمک به محافظت در برابر محتوای از سرقت رفته؟ من مطمئنا از آن قدردانی میکنم
best medicare supplement plans
شنبه 13 آبان 1396 09:30 ب.ظ
واقعا وقتی کسی متوجه نمی شود پس از آن تا
بازدیدکنندگان دیگر که کمک خواهند کرد، بنابراین در اینجا اتفاق می افتد.
best psychic medium
شنبه 13 آبان 1396 09:29 ب.ظ
این یک قطعه بسیار جذاب از نوشتن به نفع تمام اینترنت است
کاربران؛ من مطمئن هستم که از آن بهره مند خواهم شد.
chaturbate token generator online
سه شنبه 9 آبان 1396 08:21 ب.ظ
Hi to every single one, it's actually a fastidious for me to pay a visit this
site, it includes useful Information.
chaturbate currency hack
دوشنبه 8 آبان 1396 11:37 ب.ظ
من تحت تأثیر قرار می گیرم، باید اعتراف کنم گاهی اوقات در یک وبلاگ می بینم
این به همان اندازه آموزشی و سرگرم کننده است، و اجازه دهید به شما بگویم، شما ناخن بر روی سر شما ضربه زده است.
این مسئله چیزی است که افراد خیلی کمی درباره آن صحبت می کنند.
من بسیار خوشحالم که در طول جستجوی من چیزی برای این موضوع پیدا کردم.
local std testing
دوشنبه 8 آبان 1396 01:47 ب.ظ
Hmm هر کس دیگری با مشکلات موجود در این وبلاگ مشکل دارد
بارگیری؟ من سعی میکنم بفهمم که آیا مشکلش در پایان من است یا اینکه این وبلاگ است.

هر پاسخی موجب خوشحالی ما خواهد بود.
real psychics
دوشنبه 8 آبان 1396 01:44 ب.ظ
این اولین بار است که مرا در اینجا می بینم و من واقعا خوشحال هستم که بخوانم
همه در جای خود.
std screening near me
دوشنبه 8 آبان 1396 12:46 ب.ظ
این اطلاعات بی ارزش است چگونه می توانم بیشتر بیاموزم؟
cheap psychic readings
دوشنبه 8 آبان 1396 11:01 ق.ظ
من فکر می کنم این یکی از مهم ترین اطلاعات برای من است.

و من خوشحالم خواندن مقاله شما. اما می خواهم به چند چیز کلی اشاره کنم، سبک سایت ایده آل است،
مقالات واقعا عالی است: D. خوب کار، سلام
confidential std test
دوشنبه 8 آبان 1396 09:09 ق.ظ
سلام! این پست نمی تواند خیلی بهتر نوشته شود!
رفتن به این مقاله به من همسایه قبلی من یادآوری می کند!
او به طور مداوم در مورد این صحبت کرد. من خواهم
این اطلاعات را برای او ارسال کنید مطمئن باشید او عالی خواهد بود
خواندن. با تشکر برای به اشتراک گذاری!
myfreecams token generator
یکشنبه 30 مهر 1396 12:58 ق.ظ
زمان مناسب برای ایجاد برنامه های چندگانه برای دراز مدت است و وقت آن است که باشد
خوشحال. من این پست را یاد گرفته ام و اگر می خواهم به شما برخی از چیزهای جذاب پیشنهاد کنم یا
مشاوره شاید شما می توانید مقالات بعدی در مورد
این مقاله. من تمایل به خواندن چیزهای حتی بیشتر در مورد آن!
real psychics
پنجشنبه 20 مهر 1396 03:29 ق.ظ
آیا تا به حال در نظر داشتید یک کتاب را ایجاد کنید
یا نویسنده مهمان در وب سایت های دیگر؟ من یک وبلاگ با همان مرکز دارد
موضوعات مورد بحث شما و واقعا دوست دارید که برخی از آنها را به اشتراک بگذارید
داستان / اطلاعات. میدانم که بازدیدکنندگان من از کار شما لذت خواهند برد.

اگر شما حتی از راه دور علاقه مند هستید، احساس می کنم به من ایمیل ارسال کنید.
What is distraction osteogenesis?
شنبه 1 مهر 1396 07:52 ب.ظ
Excellent post. I used to be checking continuously this blog
and I am inspired! Extremely helpful information specially
the closing phase :) I handle such info a lot. I
was looking for this certain information for a very long time.

Thank you and good luck.
How long does Achilles tendonitis last for?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:54 ق.ظ
I absolutely love your blog and find a lot of your post's to be just what I'm looking
for. Do you offer guest writers to write content available for you?
I wouldn't mind publishing a post or elaborating on some of
the subjects you write concerning here. Again, awesome web site!
Foot Complaints
سه شنبه 17 مرداد 1396 02:19 ق.ظ
You are so interesting! I do not think I have read through a single thing like that before.
So great to find another person with original thoughts on this subject matter.
Seriously.. thank you for starting this up. This web site is something that's
needed on the web, someone with some originality!
What is a heel lift?
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:01 ق.ظ
Thanks in support of sharing such a fastidious thinking, paragraph is pleasant, thats why i have read it completely
How do you get rid of Achilles tendonitis?
سه شنبه 10 مرداد 1396 01:14 ق.ظ
What's up to every one, the contents existing at this web page are really remarkable for people experience, well, keep up the nice work fellows.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 04:06 ق.ظ
Stunning quest there. What happened after? Take care!
Foot Pain
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:18 ق.ظ
obviously like your website however you have to test
the spelling on quite a few of your posts.
A number of them are rife with spelling problems
and I to find it very bothersome to inform the reality on the other hand I'll certainly come back again.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:01 ق.ظ
I have learn several good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
I wonder how so much attempt you place to create one
of these wonderful informative site.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو