تبلیغات
maralurmu - نکات کلیدی در خرید بلیط هواپیما
یکشنبه 14 شهریور 1395  08:54 ق.ظ

مواردی که قبل از خرید بلیط هواپیما حتمن باید آن‌ها را بدانیم

زمانی‌که قیمت بنزین بالا رفت و خطوط هوایی هم، متحمل هزینه‌های سنگینی در فروش بلیط هواپیما و جذب مسافران و برپایی سفرهای هوایی شدند، قیمت بلیط هواپیما هم افزایش پیدا کرد. منطقی است! چرا؟ خب آدمیزاد که نمی‌تواند برای سفرهای بین قاره‌ای، آن هم در تعطیلاتی شش روزه، سوار اتومبیل شخصی‌اش بشود و از قاره‌ای به قاره‌ی دیگر یا از کشوری به کشور دیگری سفر کند! این‌جور وقت‌ها، تنها کاری که می‌شود کرد این است که تمام این مسیر را پرواز کرد و برای این کار هم، باید بلیط هواپیما خرید! خوشبختانه، بازار خرید و فروش بلیط هواپیما، آن‌قدرها هم سیاه و پر از قیمت‌های فضایی نیست و همیشه روش‌هایی هست که با بکارگیری آن‌ها، می‌توانید از پرداخت هزینه‌های اضافی در خرید بلیط هواپیما، استفاده کنید.

  1. در روزهای کم طرفدار پرواز کنید

بگذارید همین اول یک چیزی را به‌تان بگویم و آن هم این است که خرید بلیط هواپیما در روزهایی از هفته که چندان محبوبیتی روی تقویم ندارند، از سایر روزها، به نسبت راحت‌تر و بهتر است. روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و شنبه در پروازهای بین‌المللی، از سایر روزها خلوت‌تر و آرام‌تر هستند. این روزها، از آن روزهایی‌اند که حتی می‌شود پایین‌ترین قیمت بلیط هواپیما را در ساعت‌های آغازین روز و صبحِ زود، پیدا کرد. دلیل‌اش هم این است که بیش‌تر افراد ترجیح می‌دهند که صبح را حسابی بخوابند و بعدازظهر یا شب را برای ساعت بلیط هواپیمای‌شان انتخاب کنند و صبح‌های زود، آنقدرها طرفدار ندارد.

یکی دیگر از فواید خرید بلیط هواپیما‌یی که ساعت پرواز آن، صبحِ زود و قبل از طلوع آفتاب باشد، این است که شما با انتخاب چنین پروازهایی، از اینکه گیر تاخیرهایی به دلیل مشکلات فنی و یا موارد مشابه بیفتید، کاملن در امان خواهید بود و این یک قانون نانوشته است که اگر بدانیداش، نیمی از مشکلات‌تان هم حل خواهد شد! فقط کافی است کمی سحرخیز باشید.

online-flight

  1. صندلی‌تان را بعدن انتخاب کنید

بعضی از خطوط هوایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که صندلی‌تان را در زمانی‌که بلیط هواپیما را به‌صورت آنلاین رزرو می‌کنید، انتخاب کرده و حتی در مورد قیمت آن هم، تصمیم‌گیری کنید. البته، چنین موضوعی بسته به این است که شما چقدر زود توانسته‌اید به فرودگاه برسید! اگر زودتر از بقیه‌ی مسافرها در فرودگاه حاضر باشید و بلیط هواپیما به دست، برای انتخاب صندلی اقدام کنید، احتمال زیادی دارد که بتوانید صندلی‌های بهتری برای نشستن در هواپیما و سفر کردن‌تان انتخاب کنید. چرا؟ توضیح‌اش ساده است!

گاهی بعضی از بهترین صندلی‌ها، تا روزِ پرواز به کسی فروخته نمی‌شوند و دلیل‌اش هم این است که این صندلی‌ها را برای کسانی کنار می‌گذارند که حاضر باشند مبلغ بیش‌تری در زمان خرید بلیط هواپیما، بابت‌شان بپردازند. بد نیست بدانید که چنین مبلغ اضافه‌ای، مربوط به زمانی است که هنوز زمان قابل توجهی تا پرواز مانده باشد و وقتی‌که تنها ساعتی به پرواز مانده و صندلی‌های خوب هم خالی هستند، شما شانس این را خواهید داشت که سفرتان را بر روی یکی از این صندلی‌های «خوب» سپری کنید و از طرفی هم، بلیط هواپیما را زودتر تهیه کرده باشید. یک بازیِ بُرد – بُرد است دیگر!

  1. مراقب سفر کردن در تعطیلات باشید

چه کسی است که اهل سفر هوایی باشد و این را نداند که بلیط هواپیما در تابستان، از هر زمان دیگری گران‌تر است؟ اگرچه، روزهای دیگر تقویم از لحاظ مالی ممکن است بیش‌تر به نفع‌تان تمام شود اما، روزهایی که دور و بر تعطیلات نشسته‌اند هم، کم از خودِ تعطیلات ندارند و خرید بلیط هواپیما در آن روزها هم، چندان توصیه نمی‌شود. اگر چاره‌ای جز سفر در عید نوروز یا کریسمس ندارید و باید هرطور شده برای این روزها بلیط هواپیما تهیه کنید، حسابی پس‌انداز کنید و خودتان را برای خرج‌های زیاد آماده کنید که روزهای بی‌پولیِ پس از خرید بلیط هواپیما در تعطیلات بزرگ، گریبان‌تان را خواهد گرفت!

اما اگر هم آن‌قدرها عجله ندارید، بهتر است تعطیلات خاص را برای تفریحات دیگرتان کنار بگذارید و از زمان‌های بهتر دیگری برای خرید بلیط هواپیما و مسافرت رفتن، استفاده کنید. باور کنید، سفر کردن در فصل‌ها و وقت‌های دیگر هم، جذابیت‌های مخصوص به خودش را دارد و از طرفی، در هزینه‌های شما برای خرید بلیط هواپیما هم صرفه‌جویی خواهد کرد.

  1. تا لحظه‌ی آخر برای رزرو بلیط هواپیما معطل نکنید

بسیاری از مسافران در فرآیند خرید بلیط هواپیما، نکات زیادی از دست‌شان در می‌رود. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد زمان‌بندی خرید بلیط هواپیما است. اغلب مسافران به این نکته توجه نمی‌کنند که زمانی طلایی برای رزرو بلیط هواپیما وجود دارد که اگر در همان زمان اقدام به خرید بلیط کنند، می‌توانند با بهترین قیمت، خریدشان را انجام بدهند.

گاهی این‌که بسیار زودتر یا بسیار دیرتر از زمان حرکت‌تان بلیط هواپیما بخرید، شما را با قیمت‌هایی فضایی مواجه می‌کند که اگر زمان دیگری را برای خریدِ همان بلیط انتخاب می‌کردید، با نصف آن مواجه می‌شدید. پس بهتر است میانه‌رو باشید تا در نتیجه بتوانید با بهترین قیمت، بلیط هواپیما بخرید. اگر از ما بخواهید، بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما‌ی خارجی، بین سه ماه تا شش هفته از زمانی است که قصد دارید حرکت کنید. در چنین زمان‌بندی‌ای، بی‌برو برگرد، می‌توانید به بهترین شکل بلیط هواپیما را تهیه کنید و خیال‌تان هم بابت همه چیز راحت باشد.

10-Mistakes-You-Make-When-Booking-Flight-Tickets

  1. حتمن لازم نیست صندلی‌تان را تغییر بدهید!

بعضی وقت‌ها، بعد از خریدن بلیط هواپیما، شما این امکان را خواهید داشت که جای‌تان را تغییر بدهید، به این‌صورت که اگر جای بهتری خالی مانده باشد، شما بتوانید روی آن صندلی بنشینید و مثلن به تماشای ابرها بنشینید و یا صداهای کمتری را تحمل کنید. اما باید حواس‌تان باشد که چنین امکانی در بیش‌تر موارد، مجانی در اختیار شما گذاشته نمی‌شود و زمانی‌که شما صندلی‌تان را تغییر می‌دهید، باید مبلغ زیادی هم بپردازید.

اگر چنین تغییر مکانی شما را از یک کلاس، به طرف کلاس دیگری ببرد و ناگهان جای شما را با یک صندلی در بخش فرست‌کلاس عوض کنند، آن‌وقت از که قیمت بلیط هواپیما‌ی شما، چند برابر خواهد شد و یک‌جورهایی، انگار سر پرواز مجبور شده باشید، یک بلیط هواپیما را اضافی خریداری کنید، حسابی حال‌تان را خواهد گرفت. پس حسابی مراقب باشید.

  1. همیشه تنقلات خودتان را همراه داشته باشید

اگر پروازتان، از آن‌دسته پروازهای بین قاره‌ای و بین‌المللی نباشد و بلیط هواپیما را برای مقصدهای دیگری خریداری کرده باشید، بعید است که در طول پرواز، غذای مجانی در اختیارتان قرار بدهند. این‌طور وقت‌ها، خوردن کمی تنقلات کفایت می‌کند. درست است که شما می‌توانید در خودِ هواپیما و در طول پرواز، یک‌سری از خوردنی‌ها را بخرید، اما قیمت این محصولات، بین زمین و آسمان‌ها، آن‌قدرها معقول نبوده و یک‌جورهایی، خرید محصولی در فضا، قیمت‌هایی فضایی را دربرخواهد داشت.

همان‌طور که تا اینجا هم دست‌تان آمده، سفر هوایی، فقط در خریدن بلیط هواپیما خلاصه نمی‌شود، بلکه بلیط هواپیما، آنقدر حواشی و قِلِق دارد که اگر از آن‌ها خبردار نباشید، ممکن است دچار همچون اشتباهاتی هم بشوید. شاید به ذهن کسی که تا به حال تجربه‌ی سفر خارجی نداشته، نرسد که برای سفرش باید علاوه بر بلیط هواپیما و سایر ملزومات، اندکی تنقلات هم به همراه داشته باشد تا حتی از همین راهِ کوچک هم، کمی در خرج و مخارج‌اش صرفه‌جویی کند. شما می‌توانید میوه، کلوچه‌های خانه‌گی، شکلات و موادی از این دست را که جای کمی هم اشغال می‌کنند را با خودتان داشته باشید.

  1. بلیط هواپیما را ارزان بخرید

برای این کار، لازم نیست که حتمن آژانس هواپیمایی آشنا داشته باشید و یا اینکه، بلیط هواپیما را با تخفیف بخرید، بلکه فقط کافی است همان‌طور که در مورد شماره‌ی 4 گفته شد، زمان‌بندی صحیح داشته باشید و البته، نکته‌ی جدید دیگری که در اینجا می‌شود به آن اشاره کرد هم این است که، اگر اهل بلیط چارتر هستید، چارتر را در زمان درست‌اش بخرید!

بلیط هواپیما، از نوع چارترش، از آن‌جایی که قیمت چندان ثابتی ندارد، می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای اهل ریسک باشد. بلیط هواپیما، خصوصن چارترهای لحظه‌ آخری، گاهی تا شصت درصد از قیمت بلیط سیستمی همان مسیر به فروش می‌رسند و چون هزینه‌ای که به خاطر پر نشدن پروازهای چارتری ایجاد می‌شود، بر گردن چارترکننده است، اغلب تورهای خارجی را می‌توانید در این زمان‌ها، با قیمت‌هایی باور نکردنی بخرید و از اینکه حتی کمتر از نصف قیمت بلیط هواپیما را پرداخت کرده‌اید، کلی هم ذوق کنید.

خرید بلیط چارتر


  • آخرین ویرایش:یکشنبه 14 شهریور 1395
نظرات()   
   
myfreecams token generator
شنبه 29 مهر 1396 11:58 ب.ظ
زمان مناسب برای ایجاد برنامه های چندگانه برای دراز مدت است و وقت آن است که باشد
خوشحال. من این پست را یاد گرفته ام و اگر می خواهم به شما برخی از چیزهای جذاب پیشنهاد کنم یا
مشاوره شاید شما می توانید مقالات بعدی در مورد
این مقاله. من تمایل به خواندن چیزهای حتی بیشتر در مورد آن!
real psychics
پنجشنبه 20 مهر 1396 02:29 ق.ظ
آیا تا به حال در نظر داشتید یک کتاب را ایجاد کنید
یا نویسنده مهمان در وب سایت های دیگر؟ من یک وبلاگ با همان مرکز دارد
موضوعات مورد بحث شما و واقعا دوست دارید که برخی از آنها را به اشتراک بگذارید
داستان / اطلاعات. میدانم که بازدیدکنندگان من از کار شما لذت خواهند برد.

اگر شما حتی از راه دور علاقه مند هستید، احساس می کنم به من ایمیل ارسال کنید.
What is distraction osteogenesis?
شنبه 1 مهر 1396 06:52 ب.ظ
Excellent post. I used to be checking continuously this blog
and I am inspired! Extremely helpful information specially
the closing phase :) I handle such info a lot. I
was looking for this certain information for a very long time.

Thank you and good luck.
How long does Achilles tendonitis last for?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 03:54 ق.ظ
I absolutely love your blog and find a lot of your post's to be just what I'm looking
for. Do you offer guest writers to write content available for you?
I wouldn't mind publishing a post or elaborating on some of
the subjects you write concerning here. Again, awesome web site!
Foot Complaints
سه شنبه 17 مرداد 1396 01:19 ق.ظ
You are so interesting! I do not think I have read through a single thing like that before.
So great to find another person with original thoughts on this subject matter.
Seriously.. thank you for starting this up. This web site is something that's
needed on the web, someone with some originality!
What is a heel lift?
یکشنبه 15 مرداد 1396 12:01 ق.ظ
Thanks in support of sharing such a fastidious thinking, paragraph is pleasant, thats why i have read it completely
How do you get rid of Achilles tendonitis?
سه شنبه 10 مرداد 1396 12:14 ق.ظ
What's up to every one, the contents existing at this web page are really remarkable for people experience, well, keep up the nice work fellows.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 03:06 ق.ظ
Stunning quest there. What happened after? Take care!
Foot Pain
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:18 ق.ظ
obviously like your website however you have to test
the spelling on quite a few of your posts.
A number of them are rife with spelling problems
and I to find it very bothersome to inform the reality on the other hand I'll certainly come back again.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 02:01 ق.ظ
I have learn several good stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
I wonder how so much attempt you place to create one
of these wonderful informative site.
Foot Problems
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:46 ق.ظ
If you would like to get much from this post then you have to apply
these methods to your won webpage.
Foot Complaints
یکشنبه 8 مرداد 1396 01:31 ق.ظ
I'm gone to inform my little brother, that he should also visit this webpage on regular basis to get updated from most recent
news.
Can stretching help you grow taller?
یکشنبه 8 مرداد 1396 12:40 ق.ظ
What's up, after reading this amazing post i am also glad to share my
experience here with friends.
How long will it take for my Achilles tendon to heal?
شنبه 7 مرداد 1396 11:53 ب.ظ
Hey! This is kind of off topic but I need some help from an established blog.
Is it very hard to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty quick.
I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start.
Do you have any points or suggestions? Many thanks
Foot Pain
شنبه 7 مرداد 1396 11:50 ب.ظ
Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I have truly enjoyed surfing around your
blog posts. After all I'll be subscribing to your rss feed and I hope you write again very
soon!
Foot Pain
شنبه 7 مرداد 1396 09:23 ب.ظ
Appreciating the commitment you put into your site and
detailed information you present. It's good to come across a blog every once
in a while that isn't the same old rehashed information. Great read!
I've saved your site and I'm including your RSS feeds to
my Google account.
Why does it hurt right above my heel?
شنبه 7 مرداد 1396 08:30 ب.ظ
After looking into a few of the articles on your website, I really appreciate your technique of writing a blog.
I saved as a favorite it to my bookmark site list and will be checking back in the
near future. Take a look at my website too
and tell me how you feel.
What causes painful Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 11:48 ق.ظ
I was curious if you ever thought of changing the page layout of your website?
Its very well written; I love what youve got to say.
But maybe you could a little more in the way of content so people could connect
with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2
images. Maybe you could space it out better?
What causes burning pain in Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 11:23 ق.ظ
An interesting discussion is worth comment. I do think that you need to publish more about this
subject, it might not be a taboo matter but generally people don't discuss these subjects.

To the next! Kind regards!!
How do you grow?
شنبه 7 مرداد 1396 10:13 ق.ظ
Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?
I mean, what you say is important and everything.
However think of if you added some great visuals
or videos to give your posts more, "pop"! Your content is excellent but with images and videos, this blog
could certainly be one of the most beneficial in its niche.
Fantastic blog!
زایرسرای قم
سه شنبه 13 تیر 1396 07:23 ب.ظ
ســــلام !
وبلاگتون زیباست!
موفق باشید
http://tranleaven.weebly.com
سه شنبه 13 تیر 1396 02:49 ب.ظ
This site truly has all the information and facts I wanted concerning this subject and didn't
know who to ask.
ساخت وبلاگ
سه شنبه 6 تیر 1396 09:18 ق.ظ
ساخت وبلاگ
سیستم وبلاگدهی آریا با فضایی متفاوت و امکاناتی جدید و کاربردی پذیرای شما وبلاگ نویس عزیز می باشد
همین حالا شعبه 2 وبلاگ خود را با هر موضوعی که باشد می توانید در سایت آریا افتتاح نمایید .
تجربه ای متفاوت و لذت بخش با سایت آریا
SiteAria.ir
سحر
سه شنبه 9 خرداد 1396 05:18 ق.ظ
بسیار مطلب عالی بود!
ممنونم از وبلاگ خوبتون
manicure
شنبه 9 اردیبهشت 1396 10:21 ق.ظ
Thanks for a marvelous posting! I seriously enjoyed reading it, you happen to be a great author.
I will be sure to bookmark your blog and may come back
down the road. I want to encourage continue your great work, have a nice day!
BHW
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:30 ق.ظ
We're a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable info to work on. You've done
an impressive job and our whole community will be grateful to you.
manicure
سه شنبه 22 فروردین 1396 01:14 ق.ظ
Thank you for every other fantastic article.
The place else may just anyone get that kind of information in such an ideal method of writing?
I've a presentation next week, and I am on the search for such info.
manicure
شنبه 19 فروردین 1396 09:33 ب.ظ
hello there and thank you for your info –
I've definitely picked up anything new from right
here. I did however expertise some technical issues using this web site, since I experienced to reload
the website many times previous to I could get it to load correctly.
I had been wondering if your web hosting is OK? Not
that I'm complaining, but sluggish loading instances times will
very frequently affect your placement in google and can damage your quality score if advertising and
marketing with Adwords. Well I'm adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more
of your respective exciting content. Make sure you update this again soon.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 05:29 ق.ظ
I got this website from my buddy who shared with me about
this site and at the moment this time I am visiting this website and
reading very informative content here.
manicure
سه شنبه 15 فروردین 1396 02:27 ق.ظ
An intriguing discussion is definitely worth comment. There's no doubt that that you ought to publish more
about this subject, it may not be a taboo subject but usually
folks don't speak about such subjects. To the next! Best wishes!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30
آخرین پست ها